Karmaşıklıktan yeni düzene:
Ayrıcalıklı Hesap Yönetimleri (PAM)

Karmaşıklıktan yeni düzene: Ayrıcalıklı Hesap Yönetimleri (PAM) KOBİ'ler için PAM’ın önemi, ve merhaba kampanyası!

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin siber güvenliği artırmaya ihtiyaç duymadığını kabul etmek oldukça büyük bir yanılgı olabilmektedir. Tam tersine aktif olarak büyüyen, iş yapan ve müşterilerine hizmet sağlayan firmaların hepsi, hacker’ların radarına girmeye yeterli. Bu hackerlar, KOBİ'lerin siber güvenlik açıklarından faydalanmak için adeta fırsat beklemekte ve minimum çabayla haksız kazançlarını elde etmenin peşindedirler. Endüstriyel casusluk diyebileceğimiz bu suçlar, her türlü veri hırsızlığı, veri silinmesi veya kontrolüyle yapılacak şantajlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için oldukça üzücü bir hikaye yaratabilir. Bu durumda siz olsanız, olası bir siber güvenlik trajedisini, başarılı bir hikayeye nasıl dönüştürürsünüz?

Cevap son derece basit: KOBİ ihtiyaçları ve özellikleri için özel olarak yapılandırılmış Ayrıcalıklı Hesap Yönetimleri (PAM). Gartner ve Kuppinger Cole, dünyaca tanınmış iki bağımsız analitik uzmanıdır. Bu konu üzerindeki araştırmalarına göre de, küçük ve orta ölçekli işletmeler için ayrıcalıklı erişim yönetimi politikasının uygulanması gerekliliğinin altını çizmektedirler.

Ayrıcalıklı bir erişim yönetimi çözümü kullanmaya başlamak için, üst düzey siber güvenliğe sahip olmak ilk adımdır diyebiliriz. Eğer hackerlar ayrıcalıklı kimlik bilgilerine erişirlerse, her tür veriye erişim sağlayabilecekleri için, siber güvenlik burada en kilit konu olmaktadır. Dahili çalışma yapısına müdahale, mali raporları bozma, müşteri tabanını çalma ya da yasal belgelerde yapılacak tahribatlar; saldırı mahiyeti ne olursa olsun, geleceği parlak ve gelişmekte olan işletmelerin bir anda yoğun bakımlık olmasına sebebiyet verebilir. Küçük, orta ve büyük işletmelerin hepsi hemen hemen aynı zorluklarıyla karşı karşıya kalsa da, bu zorlukların çözümü farklı olmalı ve şirketin ölçeği hesaba katılmalıdır. vMind ayrıcalığıyla yararlanabileceğiniz Indeed Ayrıcalıklı Hesap Yönetimleri (Indeed PAM) işte tam da bu noktada devreye giriyor.

Her türlü KOBİ altyapısına kolayca adapte edilebilen Indeed Identity PAM ile:

  • Ayrıcalıklı erişimin parametrelerini belirleyebilir, herhangi bir ayrıcalıklı hesaba kontrollü erişim verebilirsiniz. Bu hesap sahibi kritik bir iş ortağınız, bir sistem yöneticisi, üçüncü kişi olarak bir yüklenici ya da ihtiyacınız olan herhangi bir başkası olabilir.
  • Tam Zamanında - Just-In-Time (JIT) ayrıcalıklı erişim sağlayabilirsiniz. Gerekli süreyi belirleyip kaynaklara dilediğiniz erişim düzeylerini sağlayabilirsiniz.
  • Kayıtsız ayrıcalıklı hesapları keşfedebilir ve daha sonra kontrol altına alabilirsiniz.
  • Ayrıcalıklı haklar vermeden önce iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) uygulayabilirsiniz.
  • Ayrıcalıklı oturumların video ve metin kayıtlarını yapabilirsiniz.

vMind ve Indeed Identity’nin yeni imzalanan ortaklığına özel, KOBİ'leri Ayrıcalıklı Hesap yönetimlerini uygulama kararlarında desteklemek için sadece Türkiye pazarına özel bir fırsat sunuyor. Bu fırsatta, kullanıcı lisansı ile, Indeed PAM'ı istediğiniz sayıda kullanıcı için kullanma hakkına erişebilirsiniz. Böylelikle ayrıcalıklı kimlik bilgilerinin yardımıyla kaynaklara erişen her çalışan PAM kullanıcı lisansına sahip olabilir. Ayrıca, kaynak lisansı ile yine istediğiniz sayıda kaynağa bağlanma hakkına sahip olabilir, sunucular, ana bilgisayarlar, vb. Kaynak lisanslarının sayısı, ayrıcalıklı erişimin verildiği sunucu, PC ve diğer ekipmanların sayısına göre dilediğiniz gibi ayarlama yapabilirsiniz.

Teklif hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ürün tanıtımına bir göz atmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ