vMind Yoğun Online İşlem Gereksinimi Duyan Şirketlere EMC Çözümleriyle Örnek Projeler Üretiyor.

Edenred Türkiye, 24.000’i aşkın kurumsal müşterisiyle, 600.000 kullanıcısına, 40.000’i aşkın üye işyeri ile hizmet vermekte olan dev bir ödeme organizasyonu. 600.000 kullanıcı öğle yemeklerini Ticket Restorant kartlarıyla yemekte.

Böyle bir sistemin çok daha yüksek bir performans ile çalışması, on-line olarak hizmet verebilmesi ve felaket kurtarma senaryolarının en optimize şekilde hayata geçirebilmesi önemli bir ihtiyaçtı. Ayrıca tüm sistem yedeklerinin de aynı şekilde felaket kurtarma veri merkezine replike edilmesi gerekiyordu.

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda da Edenred, gerek operasyon gerekse yatırım açısından ihtiyaçlarını karşılamak için vMind danışmanlığıyla EMC ürünlerini tercih etti.

Gerçekleştirilen bu projede uygulanmış olan EMC VxRail hyper-converged platformu ile tüm sistemin online olarak hizmet verebilmesi sağlanmış olup, scale-out mimarisi ile de kolayca inşaa edilebilir ve büyüyebilir bir çözüm üretilmesi olanaklı kılınmıştır.

Aynı zamanda tüm sistem EMC Recover Point for VMware ve portvMind Disaster Recovery as a Service hizmeti ile anlık olarak replike olması sağlanmıştır.

Tüm yedeklemeler EMC DataDomain üzerine alınmakta ve yine tüm yedekler anlık olarak portvMind Backup as a Service çözümü ile veri merkezine replike edilmektedir.

Edenred Bilgi Sistemleri direktörü Seda Aktaş gerçekleştirilen bu proje ile ilgili şu sözleri ifade etti:

“Edenred, 42 ülkede kurumsal ön ödemeli hizmetler alanında faaliyet gösteren global bir firma. Dolayısıyla öğle saatlerinde çok yoğun bir işlem trafiği oluşmakta. Gün geçtiçe artan bu işlem trafiğini karşılıyabilmek için sağlam ve güvenilir bir sisteme ihtiyacımız oldu. İşte bu noktada, vMind ile tanıştık. vMind'ın deneyimli teknik danışmanları, sürekli artan trafiğimizi destekleyecek güvenilir, bütünleşik bir altyapı mimarisi sundular. Tabiki bunun yanı sıra kullanıcılarımızın, işlem sırasında herhangi bir kesintiye uğramaması bizim için çok önemliydi. Bu nedenle, iş sürekliliği planımızı yeni mimariye entegre etmemiz gerekiyordu. Üretim ortamı için yaptığımız bu yatırımı, felaket kurtarma merkezi içinde yapmak ciddi bir maliyet oluşturuyordu. Gerek operasyonel, gerekse ilk yatırım maliyetlerinden tasaruf edebilmek için PortvMind ürünlerinden biri olan felaket kurtarma hizmetinden faydalanmaya karar verdik.”

vMind Genel Müdürü Volkan Duman gerçekleştirdikleri proje hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Kurumların teknoloji ihtiyaçlarını 20 yıllık deneyimli kadromuzla karşılayan ve kendimizi yeni nesil IT entegratörü olarak konumlandıran bir şirketiz. Hizmetlerimizi uluslararası seviyeye taşımış bir şirket konumundayız. Özellikle farklılaşan yeni IT ihtiyaçları artık işletmelerin farklı teknolojik ürünleri tercih etmesini ve bu konuda doğru yönlendirme ve hizmet almalarını mecbur kılıyor. vMind olarak felaket kurtarma sistemlerinin kurulumu ve iş kritik sistemlerde kesintisiz bir altyapıya ulaşılması için ölçek ne olursa olsun projelendirme ve IT entegrasyonlarını yapabilmekteyiz. İş sürekliliği planımızı, saniyeler mertebesinde PortvMind hizmetleri üzerinden devreye alabiliyoruz.”

Avnet Türkiye DellEMC Satış Müdürü Turgay Uludağ ise gerçekleştirilen projeyi şu şekilde değerlendirdi:

“Avnet olarak katma değerli distribütörlük iş modelimiz ile müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve en doğru çözümleri konumlandırmak bizler için çok önemli. İş sonuçlarını değerlendirdiğimizde, müşterimizin memnuniyeti bu konuda profesyonelliğimizin bir göstergesi oldu. Projede EMC, iş ortağımız Vmind ve Avnet olarak birlikte çalışmanın sinerjisi ile başarıyı yakaladık. Önümüzdeki dönemde de birlikte birçok verimli proje gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”

Ticket Restaurant Online Sisteme Geçiş Projesi

Uygulama

EMC VxRail Hyper–converged platformu ve scale-out mimarisi

Amaç

Online sistemin yüksek performanslı bir şekilde organize edilerek felaket kurtarma senaryolarının en optimize şekilde hayata geçirilmesi

Çözüm

EMC VxRail 120, Hybrid DataDomain DD2200 Brocade VDX 6740

EMC Recover Point for VMware

Faydalar

  • Tek bir platform ile sunucu ve veri depolama sistemlerinin tümleşik olarak inşaa edilmesi ve yönetilmesi
  • Scale-out büyüyebilen bir mimari
  • Tek bir konsol üzerinden sunucu kurulumu, migration ve yedekleme
  • Recover Point for Vmware ile anlık portvMind felaket kurtarma
  • DataDomain to DataDomain Backup

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN